Akkor ahogy ígértem, jöjjön a karácsonyi bonbonválogatás utolsó darabja! Szeretem a fehércsoki alapú, likőrös krémtöltelékeket. Mivel nagyon finom mogyorólikőrt kaptam, egyértelmű volt, hogy ki kell próbálni krémes bonbontöltelék-alapanyagként is, miután a durván mogyorós szaloncukorban már bizonyított. A tölteléket egy kis extra mogyorókrokanttal dobtam még fel.
Mivel ez a verzió nagy sikert aratott Karácsonykor, azóta ismételni is kellett. A második verziónál (legfelső kép) a töltelék egy lágyabb krém lett tejcsokiból, tejszínből és mogyorólikőrből. Egész mogyorószem került bele.
![]() |
| Mogyorólikőrös praliné, 1. változat |
Mivel ez a verzió nagy sikert aratott Karácsonykor, azóta ismételni is kellett. A második verziónál (legfelső kép) a töltelék egy lágyabb krém lett tejcsokiból, tejszínből és mogyorólikőrből. Egész mogyorószem került bele.
1. verzió: Praliné fehércsokis-mogyorólikőrös krémmel
Hozzávalók 15 darabhoz:
- 10 dkg étcsokoládé
- 5 dkg + 8 dkg fehércsokoládé
- 4-5 ek. tejszínes mogyorólikőr
- 3-4 teáskanálnyi mogyorókrokant
Az étcsokoládé kétharmadát és az 5 dkg fehércsokoládét külön-külön megolvasztom és temperálom. Először egy kevés fehércsokival kikenem a bonbonformák mélyedéseinek kb. a felét, a másik felét pedig étcsokival kenem ki, az ecsettel közben összemosva egy kicsit a két színt. A formát kb. 20 percre hűtőbe teszem.
A krémhez a 8 dkg fehércsokit megolvasztom, és hozzákeverem a mogyorólikőrt meg a krokantot. Kihűtöm, majd a krémmel megtöltöm a kicsokizott mélyedéseket. Rövid időre ismét hűtőbe teszem a formát.
A maradék étcsokit megolvasztom, majd lezárom vele a bonbonokat. Kb. egy órára hűtőbe teszem a formát, majd kifordítom belőle a pralinékat.
2. verzió: Praliné krémes tejcsokis-mogyorólikőrös töltelékkel
Hozzávalók 15 darabhoz:
- 6 dkg tejcsokoládé
- 0,2 dl tejszín
- fél tk. vaj
- 1 ek. mogyorólikőr
- 15 szem pörkölt törökmogyoró
- 15 dkg étcsokoládé
A töltelékhez a tejszínt a mogyorólikőrrel kicsit megmelegítem, belekeverem az összetört tejcsokit, és addig keverem, míg elolvad. Hozzáadom a vajat is, majd hűlni hagyom a masszát. A szilikonformát kikenem az olvasztott és temperált étcsokival, majd hűtöm. Beleadagolom a tölteléket, a közepébe egy szem mogyorót rejtek. Kicsit hűtöm megint, majd a maradék olvasztott étcsokival lezárom a bonbonokat. 1-2 óra hűtés után szépen kifordítom a pralinékat a formából.
Utóirat:
Tegnap a Praliné Paradicsom facebook-os oldalára felkerült az első bonbonos kép, egy nagyon kedves olvasómtól, Tatintól, aki háromféle bonbont is elkészített a blogról. Nagyon-nagyon szépek lettek, gyertek, és nézzétek meg! És persze szívesen fogadok további fotókat is!!



















