Oldalak

2012. augusztus 31.

SAD IX. forduló: a 2012-es őszi divat



Mikor Petra, a Reformkori konyha háziasszonya nekem adta át a stafétát a SAD VIII. fordulója után, nagy töprengésbe fogtam. Mindenképpen szerettem volna egy olyan témát kitalálni, ahol - a játék nevéhez hűen - a díszítés abszolút a középpontban van, és mind bonbonoknál, mind más desszerteknél jól ki lehet aknázni.
Arra jutottam végül, hogy önjelölt divatdiktátor leszek, és a ruhák világából merítve szabom meg a 2012. őszi desszertdivatot: legyen az új desszertdivat a csíkos és a pöttyös!

Tehát a SAD IX. fordulójának témája: A pöttyös és a csíkos a divat!

A feladat, hogy a desszertek díszítésénél vagy akár felépítésénél egyértelműen pöttyös vagy csíkos mintázat domináljon. A minta készülhet bármiből: lehet gyümölcsökkel, magvakkal kirakni, krémmel vagy olvasztott csokival megrajzolni - használjátok nyugodtan a fantáziátokat! A csíkos vagy pöttyös dizájn nem csak az édességek felületét díszítheti, hanem akár az édességek felépítéséből is kirajzolódhat, a lényeg, hogy a csíkok vagy pöttyök határozzák meg, adják meg az édességek karakterét - lehet az elegáns fekete-fehér színösszeállítás, vagy bohókás színes.



És persze bármilyen édességben gondolkozhattok, jöhetnek piték, torták, pohárkrémek, sütemények, kekszek, fagyi, jégkrém - vagy akár bonbon is :)
És a játék kedvéért, akinek van kedve, megmutathatja egy fotón az édesség mellett a hozzá passzoló kedvenc csíkos vagy pöttyös ruháját/táskáját/cipőjét is! :)

Az elkészült édességeket szeptember 20-23. között posztoljátok, majd a linkeket küldjétek el a pralineparadicsom@gmail.com címre! Akinek nincs blogja, az is játszhat nyugodtan, ebben az esetben fotót és receptet szeretnék kérni, amit majd az összefoglalóban teszek közzé.

Hajrá, pöttyök és csíkok!

2012. augusztus 29.

Almás-mákos országtorta-jégkrém




Minden évben kíváncsian figyelem, milyen ízvilágú torta lesz Magyarország tortája: idén Pintér Zsolt veszprémi cukrászmester alkotása, a Szabolcsi almás máktorta nyerte el ezt a megtisztelő címet. A torta gerincét a mák és az alma adja meg, ehhez társul még a fahéj és a vanília. Ez az ízvilág beindította a fantáziám, és elkészítettem a jégkrém-verziót: ennél az alap egy főzött vaníliafagyi mákkal dúsítva, majd ehhez adom a fahéjas almapürét, amit én karamellizáltam. A fehércsoki-burkot pedig mákkal pettyeztem. Az ízvilág jégkrémben is telitalálat, sőt, elárulom, hogy az oszágtorta bonbon-verziója is készül! :)

A posztot szeretettel ajánlom Vikvi első blogszülinapos játékára, ahová gyümölcsös édességeket vár Vikvi!

Hozzávalók 4 nagyobb jégkrémhez:
Mákos vaníliafagyi:
- 2 tojássárgája
- 2 dl tej
- 2 dl habtejszín
- 2 ek. xilit/cukor
- 1 rúd vanília
- 4 ek. darált mák
Karamellizált almapüré:
- 1,5 db alma (nálam Idared) lereszelve
- 6 ek. cukor
- 4 tk. vaj
- fahéj ízlés szerint
Csokiburok:
- 15 dkg fehér csoki
- 4 dkg kakaóvaj
- 1 tk. darált mák



Először elkészítem a vaníliafagyi-alapot. A tojássárgákat kikeverem a xilittel/cukorral, hozzákeverem a tejet, belekaparom a vaníliamagokat. Lassú tűzön, folyamatos keverés mellett besűrítem (maghőmérőn kb. 80-82 fokig; illetve amikor látszik már a fakanál hátán végighúzott ujjunk nyoma). Hozzákeverem a tejszínt és a darált mákot, majd hűtőben kihűtöm.
Az almapüréhez a cukrot karamellizálom, majd hozzákeverem a vajat és a reszelt almát, fahéjjal fűszerezem. Az almát megpárolom, majd a pürét a vaníliás alapba keverem, és jégkrémformában kifagyasztom.
A csokiburokhoz a csokit és a kakaóvajat egy bögrében összeolvasztom, belekeverem a mákot, és megmártom benne a jégkrémeket - ügyesebben, mint ahogy most nekem sikerült :)

2012. augusztus 27.

Mogyoróvajas fudge



Újabb fudge-variáció a sima és a csokis után, remélem, nem unjátok még :) Azt hiszem, hogy ez lesz a kedvencem, a karamell és a sós mogyorókrém házassága tuti a mennyekben köttetett! Ezúttal tejcsokival vontam be, így tisztára a Snickersre hajazott a kész édesség!



Hozzávalók kb. 20 darabhoz:
- 16 dkg cukor
- 6 dkg akácméz
- 5,5 dkg cukrozatlan sűrített tej (pl. Maresi)
- 2 dkg habtejszín
- csipet fleur de sel vagy tengerisó
- 7 dkg mogyoróvaj (nálam darabos)

- 15 dkg tejcsokoládé ( nálam Madagaskar 46%)

Kimérem egy edénybe a cukrot, a mézet, a sűrített tejet és a tejszínt, majd először alacsonyabb lángon kezdem el melegíteni folyamatos kavarás mellett. Ha a cukor már felolvadt, kicsit feljebb veszem a lángot, és 117 fokig melegítem a masszát: ekkor már határozottan elválik az edény aljától.
Leveszem a tűzről, és belekeverem a sót. Rákanalazom a kimért mogyoróvajat, majd hagyom, hogy kb. 60 fokra hűljön. Ekkor alaposan összekeverem, beledolgozom az addigra már szépen felolvadt mogyoróvajat, majd kb. 14x14 cm-es krémeskeretbe adagolom; ennek híján csak simán kiterítem a megfelelő vastagságúra sütőpapíron (a hűtés-keverés fontos lépés a fudge tökéletes mikrokristály-szerkezetének a kialakításához). Hűtőbe teszem, míg teljesen kihűl (kb. 1-2 óra).
Csokiba mártás előtt a karamellákat, fudge-okat és ganache-okat érdemes előzetesen bevonni (ez az ún. precoating angolul). Ez annyit jelent, hogy a már megszilárdult massza egyik oldalát temperált csokival vonjuk be hajszálvékonyan, és csak ezután kockázzuk fel. A vékony temperált csokiréteg megakadályozza, hogy a csokival történő bevonásnál a mártóvilla nyomot hagyjon a kockán, és hézagos legyen a bevonat. A csokibevonat ugyanis többek között a bonbon életét, eltarthatóságát is meghosszabbítja, de csakis akkor, ha tökéletesen fed. Az előzetes bevonást egyes szakkönyvekkel temperált, más könyvekben nem temperált csokival írják. Talán azért lehet jobb itt nem temperált csokit használni, mert azt könnyebb vágni, kevésbé törékeny.
Tehát a kihűlt massza előzetes bevonásához a tejcsokiból 2-3 dekányit megolvasztok. A csokit egy szilikon spatulával vékonyan szétterítem a masszán, majd megvárom, hogy a csoki megszilárduljon. Ekkor bevajazott késsel kockákra vágom a masszát (minden vágás előtt újravajazom a kést).

A massza vékonyan bevonva csokival...
... és felkockázva

A maradék tejcsokit is megolvasztom és temperálom, majd egyenként megmártom benne a kockákat, ügyelve arra, hogy az előzőleg bevont felükhöz érjek a bevonóvillával kiemelésnél. A frissen mártott kockákat sütőpapírra teszem, és finoman rányomom a tetejükre a mártóvilla ágait, ez adja majd a mintát. Ha a csoki megszilárdult, kis időre hűtőbe teszem, majd leválasztom a sütőpapírról.

Tipp: Ha nem vonjuk be csokival a fudge-kockákat, akkor a kockázás után célszerű azonnal egyenként becsomagolni, hogy ne száradjanak ki!



Forrás (módosításokkal):
Peter P. Greweling: Chocolates and Confections. Formula, Theory, and Technique for the Artisan Confectioner. New Jersey, 2007. 249. o. (Peanut butter fudge.)

2012. augusztus 24.

Vaníliás "vienetta" meggyörvénnyel




Névnapra készült a vienetta házi verziója – ugyan kinek lenne kedve 40 fokban tortát sütni?! Talán tavaly láttam először egycsipetnél egy mogyorós házi vienettát, ami már akkor megtetszett. Én most a klasszikus vaníliás ízben készítettem el, egy kis savanykás meggypürével megbolondítva. A réteges jégkrémtortába kerülő csokilapok készítésénél pedig bevetettem a házi magnumnál leírt kakaóvajas módszert: az étcsokit egyszerűen összeolvasztom egy kevés kakaóvajjal, amitől a csoki nagyon vékony, hígan folyó lesz, így hajszálvékony csokilapokat lehet készíteni – márpedig a bolti vienettánál a lehelletvékony csokilapok a kedvenceim, imádom ropogtatni!

A poszt 2in1 lett:
Egyrészt szeretettel küldöm Dizájnmenza dobozos játékára, ahol az a feladat, hogy boltban kapható kedvenceinket készítsük el mindenféle mesterséges adalék, E-k és egyéb "finomságok" nélkül. Ha a meggypürét elhagyjuk, a sima vaníliás vienettát készíthetjük el házilag, de szerintem ez a kis extra nem árt neki :)
Másrészt a meggyes díszítés tökéletesen illik a SAD 8. fordulójának a témájához, ahol Petra azt kérte, hogy díszítsünk gyümölcsökkel.

Egy szelet sohasem elég :)


Hozzávalók:
Fagyialap:
-          3 tojássárgája
-          3 ek. xilit/cukor (vagy ízlés szerint több/kevesebb)
-          1 rúd vanília
-           3 dl tej
-          2 dl habtejszín
-          10 dkg meggy (lehet fagyasztott)
Díszítés + csokirétegek:
-          8 dkg étcsoki
-          2 dkg kakaóvaj
-          2 dl habtejszín
-         14 egész szem meggy (illetve a forma hosszúságától függően)

Elkészítem először a vaníliafagyit. A tojássárgákat kikeverem a xilittel/cukorral, hozzáöntöm a tejet, és belekaparom a vaníliarúd magjait. Lassú tűzön, folyamatos keverés mellett besűrítem a tojásos masszát, akkor jó, ha maghőmérőn mérve kb. 80-82 fokra melegszik, illetve amikor a fakanál hátát már határozottan bevonja, és ha az ujjunkat végighúzzuk rajta, megmarad a nyoma.  A vaníliás alapot leszűröm, majd kihűtöm hűtőszekrényben.

A meggyörvényhez a meggyet lassú tűzön kb. negyed órát rotyogtatom, hogy veszítsen a víztartalmából. Ízlés szerint lehet édesíteni is. Ha már a leve egy részét elfőtte a meggy, botmixerrel összeaprítom: ízlés szerint hagyhatjuk darabosabbra, illetve át is lehet passzírozni. Én a felét passzíroztam át. Egy kis fahéjjal is meg lehet bolondítani. A meggypürét szintén kihűtöm.

A vékony csokilapokhoz egy tálcára teszek egy kb. A4-es méretű sütőpapírdarabot. Az étcsokit apróra töröm, hozzáteszem a kakaóvajat, és vízgőz fölött vagy mikróban megolvasztom. (Temperálni természetesen nem kell, hiszen jégkrémhez fogjuk használni, fagyott állapotában így is, úgy is ropogós lesz a csoki.) Két evőkanálnyit félreteszek belőle a díszítéshez, a többit a sütőpapírra öntöm, és egy kanál hátával vagy kenőkéssel hajszálvékonyra szétterítem, majd hűtőbe teszem tálcástul. Kb. negyed-félóra múlva kiveszem (ekkor a csoki még nincs teljesen megdermedve, de már kezd), és 3-4 egyenlő részre vágom kb. a jégkrémtortához használt forma méretéhez igazodva. Ha nagy melegben csináljuk a jégkrémet, érdemes ezután mélyhűtőbe tenni a csokit, hogy aztán a nagy melegben könnyebben tudjuk használni, ne olvadjon meg két perc alatt. Ha kellően megszilárdult a csoki, óvatosan lehúzom róla a sütőpapírt, és a csokilapokat visszateszem a hűtőbe.

A vaníliafagyialapot fagyigépben elkészítem. Ha nincs fagyigépünk, akkor fél óránkét botmixerrel kell összetörni a képződő jégkristályokat addig, amíg a fagyi már sűrűbb-fagyosabb lesz, de még nem fagy szilárdra.

Jöhet a rétegezés, ami egészen olyan, mintha lasagnét csinálnánk. Egy szögletes kalácsformát (nálam 18 x 8 cm aljú) fóliával kibélelek (ha szilikon formánk van, akkor erre nincs szükség). Az aljába kanalazom a vaníliafagyi negyedét, erre teszek pár teáskanálnyi meggypürét, villával kicsit „összekócolom”, majd ráfektetek egy csokilapot. Második negyed fagyit elosztom rajta, megint meggypüré, rá csokilap. És így folytatom, míg az alapanyagok el nem fogynak. Fóliával letakarom a formát, és mélyhűtőbe teszem legalább 5-6 órára vagy egy éjszakára.

Ha a jégkrémtorta kifagyott, kiborítom a formából, és jöhet a díszítés. A maradék csoki+kakaóvaj keverékét felolvasztom, és ezzel csíkokat csurgatok össze-vissza egy kanállal a tetejére, majd egy-egy pötty csoki segítségével odaragasztom a meggyszemeket a torta két szélére. A hideg habtejszínt (esetleg kicsi habfixálóval) kemény habbá verem, majd csillagcsőrös betétű habzsákba teszem, és kicsi habrózsákat nyomok a meggyek közé, illetve a jégkrémtorta oldalára. Újabb egy-két órára fagyasztóba teszem, majd ha a díszítés is megfagyott, óvatosan be lehet csomagolni fóliával.

Fogyasztás előtt kb. negyed órát érdemes várni, hogy megfelelő állagú legyen.


2012. augusztus 20.

Rétegezett mascarpone-sárgabarack jégkrém (SAD 8.)



Valamelyik jégkrémmárkának (Mövenpick? Magnum? vagy többnek is?) van olyan jégkréme, ahol a csokiburok alatt szépen rétegezett a fagyialap, két egymást jól kiegészítő ízzel. Ilyesmivel kísérleteztem most házilag, ami azért a fekvő jégkrémformával nem nagy was ist das: fogok két tetszőleges, ízben összeillő fagyimasszát, és rétegezem, közben fagyasztva az egyes rétegeket, hogy ne keveredjenek. Persze álló jégkrémformában is megoldható a dolog, csak akkor a másik irányban lesz rétegezett :) Én most egy mascarponés alapot rétegeztem a házi passiógyümölcsös sárgabaracklekvárommal, de a mascarponés réteg igazi jolly joker, mindenféle gyümölcslekvárral/gyümölcspürével prímán rétegezhetjük!
A jégkrémet a SAD 8. fordulójára ajánlanám, ahol Petra arra kért minket, hogy díszítsünk gyümölcsökkel. Remélem, a barackbőr-darabok beleférnek még :)



Hozzávalók 4 db mini jégkrémhez:
(Nagyobb formához duplázni érdemes!)
Mascarponés réteg:
- 2 ek. mascarpone
- 1 dl habtejszín
- 1 lime héja (persze citrom is mehet!)
- 1 kávéskanál limelé/citromlé
- 2 cm-nyi vaníliarúd-darab
- 1-2 tk. méz ízlés szerint
Gyümölcsös réteg:
- 2-3 ek. tetszőleges lekvár (nálam passiógyümölcsös sárgabarack)
Burok:
- 5 dkg fehér csokoládé
- 2 dkg kakaóvaj

Ezzel a fagyival sincs sok munka, leszámítva, hogy fagyasztani kell az egyes rétegeket külön. A mascarponés réteg hozzávalóit összeturmixolom, majd habverővel felhabosítom. Egy vékony rétegnyit beleadagolok a jégkrémforma mélyedéseibe, és mehet a fagyasztóba. Ha megfagyott (nem kell neki sok idő), akkor szépen elterítek rajta egy vékony réteg lekvárt, majd ismét megy a fagyasztóba. A rétegezést addig folytatom, míg a forma mélyedései megtelnek, de úgy kell alakítani, hogy felülre a mascarponés réteg kerüljön ismét, az stabilabb.
A burokhoz a fehér csokit a kakaóvajjal összeolvasztom, ezt egy bögrébe töltöm, és megmártom benne a jégkrémeket. Gyorsan passiós sárgabarackbőr-darabokat szórok a burokra.

Ki kér egy falatot? :)

2012. augusztus 12.

Zserbó jégkrém



A zserbó fagyinak számtalan változata kering a neten (pl. itt és itt), a lényeg, hogy a klasszikus zserbó ízhármasára épül: sárgabarack, dió és étcsoki. Miután a mogyorós-kétféle csokis jégkrémnél a mogyorópasztás fagyialap hihetetlenül krémesre sikerült fagyigép nélkül is, úgy gondoltam, hogy nem simán darált dióval készítem a jégkrémhez a fagyialapot, hanem a bonbonoknál már bevált házi diópralinével: a diót karamellizált cukorba forgatom, majd addig aprítom, hogy az olajtartalmát kiengedve paszta állagú nem lesz. Ezzel mindjárt két legyet ütök egy csapásra: a karamellizált pörkölt dió sokkal intenzívebbé teszi a diófagyit (olyan, mintha diógrillázsba harapnánk!), és a diópraliné olajtartalma megakadályozza, hogy jegesre, kőkeményre fagyjon a jégkrém. Ebbe a hiperkrémes diófagyiba került egy réteg baracklekvár, és az elmaradhatatlan roppanós csokiréteg magas kakaótartalmú étcsokiból tette fel az i-re a pontot.



Hozzávalók 4 mini jégkrémhez:
(Nagyobb formához duplázni érdemes!)
Fagyialap:
- 1 tojás sárgája
- 1 dl tej
- 1 dl habtejszín
- 1 csapott ek. xilit/cukor
- 5 tk. diópraliné
- kb. 3-4 tk. sárgabaracklekvár
Csokiburok:
- 6 dkg étcsokoládé (min. 70% kakaótartalommal)
- 2 dkg kakaóvaj
- sárgabarackbőr-darabok díszíteni (elhagyható)

A tojás sárgáját habosra kavarom a xilittel, majd hozzákeverem a tejet, és lassú tűzön, állandó keverés mellett besűrítem (maghőmérővel nézve kb. 80 fokig; illetve mikor a krém bevonja a fakanál hátulját, akkor jó). A tojásos krémet leszűröm, majd hozzákeverem a tejszínt és a diópralinét. Hűtőben teljesen kihűtöm. 
A jégkrémformát kb. egyharmadig megtöltöm a diós masszával, majd a mélyhűtőben szilárdra fagyasztom. Ekkor rákenek egy vékonyabb réteg sárgabaracklekvárt, és egy rövid ideig ezt is fagyasztom, majd a formákba adagolom a maradék diós fagyialapot, és teljesen megfagyasztom a jégkrémeket. (Álló jégkrémformánál én nagyjából, márványosra összekeverném a lekvárral a fagyialapot, és úgy adagolnál a formákba.)
A csokit a kakaóvajjal megolvasztom, egy bögrébe öntöm, és egyenként megmártom benne a jégkrémeket. Minden jégkrém csokibevonatát rögtön megszórom sárgabarackbőr-darabokkal (vagy akár apróra vágott dióval). Jól záródó dobozban érdemes tartani a jégkrémeket a fagyasztóban.


2012. augusztus 4.

Málna-őszibarack jégkrém



Kánikula van, úgyhogy egy hiperegyszerű, kétperces jégkrémet hoztam. Semmi csokiburok, semmi fakszni - ugye rám sem ismertek? :) A málna-őszibarack kombót még sosem próbáltam korábban, míg nemrég két helyen is szembetalálkoztam vele: először Eszternél egy szuper lekvárt láttam a két gyümölcsből, majd Dalla Cucina adta meg a végső lökést, ugyanis láttam tőle a Facebookon egy krémes fagyit, aminek ez a két összetevő volt az alapja. Az én jégkrémem egy "fagyosabb", calippo-szerű verzió: csak a gyümölcsök, pici édesítéssel. Szerintem érdemes valamilyen jégkrémformában (vagy kis pohárban/joghurtospohárban pálcával) fagyasztani, mert a gyümölcsök magas víztartalma miatt keményebbre fagy természetesen, így nyalogatni érdemes. Próbáljátok ki, tényleg! Csak annyit mondok, hogy ezt a verziót egy hétvége alatt háromszor csináltam meg!

Hozzávalók 4 mini jégkrémhez:
(De nyugodtan duplázzatok szerintem! :))
- 2 db őszibarack (sárga húsú)
- 2-3 ek. málnapüré (kb. egy kis marék málnából - nálam fagyasztott volt)
- édesítésnek porcukor/nyírfa porcukor/méz ízléstől, a gyümölcsök édességétől függően (nálam 1 tk. porcukor)

A "recept" roppant egyszerű. A fagyasztott málnát, miután kiengedt, egy villával összetöröm, majd átpasszírozom. A barackot meghámozom, és kockákra vágom. A barackot, málnapürét és az édesítőt egy turmixgépbe teszem, összeturmixolom (én a barackot picit darabosabbra hagytam), jégkrémformába adagolom, és mélyhűtőben megfagyasztom. Persze egy lépést megspórolhatunk, ha málna magjai nem zavarnak :)

Tipp: Az őszibarack-passiógyümölcs is frenetikus együtt, próbáljátok ki! 2-3 nagyobb őszibarack, 2 db passiógyümölcs leve, pici méz, turmixgép, és mehet is a fagyóba! :)




***

Ezzel a recepttel egy rövid időre elköszönök Tőletek, vár a nyaralás, a Balaton, és hatalmas lángos- és jégkrémhegyek :)


2012. augusztus 1.

Mogyorós-kétféle csokis jégkrém



A nemrég posztolt csokoládés-mogyorós gianduja nagyon sokféleképpen használható, és nem csak bonbonokhoz, hanem akár jégkrém készítéséhez is: főzött fagyialapba kevertem külön-külön a tejcsokis és az étcsokis gianduját, majd jégkrémformában fagyasztottam a két fagyialapot, így kaptam egy kétrétegű jégkrémet. Persze a csokiburok nem maradhat el: ezúttal mogyoródarabokkal gazdagított tejcsokival vontam be a jeges finomságokat. Extra csokis és extra mogyorós, próbáljátok ki! Az állaga is nagyon szuper, extra krémes (bár nem fagyigépben készült), ami szerintem annak is köszönhető, hogy a darált mogyoró nem csak úgy "simán" került a jégkrémbe, hanem a csokis mogyorópaszta formájában, amihez addig aprítottam, hogy kiengedje az olajtartalmát.



Hozzávalók 4 mini jégkrémhez:
(Nagyobb formához duplázni kell!)
Fagyialap:
- 1 tojás sárgája
- 1 dl tej
- 1 dl habtejszín
- 1 csapott ek. xilit/cukor
- 3 púpos tk. tejcsokis gianduja
- 3 púpos tk. étcsokis gianduja
Csokiburok:
- 6 dkg tejcsokoládé
- 2 dkg kakaóvaj
- 1-2 dkg törökmogyoró

A tojás sárgáját a xilittel kikeverem, majd hozzáadom a tejet, és alacsony lángon, folyamatos kevergetés mellett besűrítem (maghőmérőn mérve kb. 80-82 foknál, illetve mikor vastag, határozott rétegben bevonja a fakanál hátát, akkor jó). A tojásos masszát két egyenlő részre osztom, és az egyikbe belekeverem a tejcsokis gianduját, a másikba pedig az étcsokisat. Végül mindkettőhöz keverek fél-fél deci habtejszínt. A kétféle fagyialapot hűtőben kihűtöm.
Ha kihűlt, először az étcsokis fagyialappal félig töltöm a jégkrémformákat. Beteszem kb. egy órára a mélyhűtőbe, hogy az étcsokis rész megszilárduljon. Ekkor ráadagolom a tejcsokis fagyialapot, és visszateszem a formát a mélyhűtőbe, míg teljesen megfagy.
A burokhoz a mogyorót 180 fokon pár percig pirítom, majd ledörzsölöm a barna héját. Nejlonzsákba teszem, és egy nyújtófával durvára töröm. A tejcsokoládét és a kakaóvajat összeolvasztom, majd egy bögrébe töltöm, és hozzákeverem durvára tört mogyorót. A jégkrémeket kiveszem a formából, majd egyenként megmártom a mogyorós csokiban. A burok szinte azonnal megköt, úgyhogy ehetjük is! A mélyhűtőben jól záródó dobozban érdemes tárolni.